top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraPiotr Krzyżan

Siła wizualizacji 3d – jak sprzedać produkt nie posiadając go.Cała idea handlu opiera się na sprzedaży lub wymianie towaru. Mamy coś, co zamieniamy na coś innego (towar lub pieniądz). A gdyby tak złamać tę regułę?Wyśniony świat handlowca


Sprzedaż towaru nie posiadając go fizycznie to marzenie handlowca. Nic nie zalega na magazynie, klient znaleziony, wypłata w kieszeni. Czy to jednak mrzonki? Niekoniecznie. Taki świat istnieje i jest znacznie bliżej, niż może się wydawać.

Na takiej zasadzie działa chociażby dropshopping. Mówiąc w skrócie, jest to model logistyczny, w którym rola sprzedawcy ogranicza się tylko do znalezienia klienta. Pakowaniem, magazynowaniem, wysyłką i dostawą zajmuje się podmiot zewnętrzny. Co jednak zrobić, jeśli produkt nie istnieje, a mimo to chcemy zacząć jego sprzedaż?Wartości dodatnie


Czas to pieniądz, co do tego nie ma wątpliwości. Sprzedaż produktu zanim w ogóle przystąpimy do jego produkcji (oczywiście z odroczonym terminem dostawy) niesie ogromne korzyści. Po pierwsze stanowi wskaźnik zainteresowania rynkowego. Jeśli produkt „zdobywa rynek” będąc jeszcze w fazie prototypowania, mamy pewność, że jest to trafiona inwestycja. Otrzymujemy bezpośredni odzew konsumenta. Jeśli produkt nie zdobędzie uznania (grupa odbiorców nie będzie chętna wydać na niego swoich pieniędzy) – no cóż, może w takim razie nie warto w ogóle go wydawać? Jakby nie patrzeć – rozpoczęcie sprzedaży przed ruszeniem machiny produkcyjnej przynosi korzyści w każdym przypadku: mamy albo sprzedaż, albo cenną informację rynkową.
Magia kina?


Reasumując: sprzedaż nowego produktu jeszcze przed jego produkcją jest ogromną wartością, o której warto pamiętać. Pozostaje jednak pytanie – jak tego dokonać? Odpowiedź na to pytanie jest prosta: zwizualizować produkt tak, aby jak najlepiej przedstawić go konsumentowi. Zaprezentować wygląd i funkcje, pozwolić wczuć się w rolę posiadacza danego produktu. Możemy też ukazać rzeczy, które w „fizycznym” modelu nie byłyby możliwe, jak chociażby przekroje lub animacje tego, co dzieje się w jego wnętrzu.Kiedy, gdzie i jak wizualizować produkt?


Różne wizualizacje stosuje się w różnych sytuacjach. Inne wymagania ma wizualizacja produktu na zamówienie, inne zaś wizualizacja mająca prezentować koncept na portal crowfundingowy (np. kickstarter). Zdjęcia produktu mogą być wykonane fotorealistycznie lub wręcz odwrotnie: prosto i schematycznie. Ponieważ będzie to wizytówka produktu, zaprezentowana grupie docelowej w pierwszej kolejności, warto poświęcić sporo czasu na stworzenie i wygenerowanie odpowiedniej wizualizacji. W tym celu pomocne może okazać się zgłoszenie do doświadczonego projektanta lub grupy projektowej (m. in. nasze studio: LINK), którzy zrobią to na najwyższym poziomie. Nie bez kozery zwykło się mawiać, iż obraz zastępuje 1000 słów. Warto zapewnić najwyższą jakość owego obrazu, mając na uwadze fakt, iż pierwsze wrażenie można wywrzeć tylko jeden raz. Z tego względu niech będzie ono dopracowane do granic możliwości!

127 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page